Odpłatność Programy przedszkolne Zajęcia dodatkowe Rada Rodziców Prawa Dziecka Apel Twojego Dziecka deklaracja dostępności

Odpłatność

Podstawa prawna:

Uchwała Nr LXI/1263/18 Rady Miasta Katowice z dnia 25 października 2018r. w sprawie ustalenia opłat  za  świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest miasto Katowice (Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego z 2018r. poz. 6919).

Zarządzenie wewnętrzne nr 15/2022 Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 40 w Katowicach z dnia 25 lutego 2022r. w sprawie ustalenia zasad korzystania ze stołówki w Miejskim Przedszkolu nr 40 w Katowicach.

1. Opłata za wyżywienie wynosi: 8,00 zł w tym:

• śniadanie -          2,00 zł
  • obiad -                 4,00 zł
  • podwieczorek -    2,00 zł

2. Opłata za pozostałe świadczenia:

• nieodpłatnie w godzinach 7.00 - 13.00
  • 1,00 zł  za każdą rozpoczętą godzinę, poza czasem określonym powyżej,
  • 0,65 zł za każdą rozpoczętą godzinę dla drugiego dziecka w rodzinie, uczeszczającego do przedszkola,
  • 0,00 zł dla trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie, uczeszczającego do przedszkola oraz dzieci 6 letnie.

3. Opłata za żywienie dla dzieci korzystających z pomocy MOPS - 25,97 zł.

Opłata za wyżywienie jest wnoszona "z góry" i płatna do 10-tego dnia każdego miesiąca. Po tym czasie naliczanie są ustawowe odsetki. Opłata za godziny pobytu dziecka w przedszkolu poza podstawą programową wnoszona jest "z dołu" i płatna jest do 10 dnia kolejnego miesiąca

Zwrot za nieobecności dziecka odliczany jest w kolejnym miesiącu.

Odliczeniu podlega kwota za wyżywienie i za pozostałe świadczenia.

Za sprawy związane z odpłatnościa za przedszkole odpowiada dyrektor oraz samodzielny referent.