ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE O NAS Ogłoszenia HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI RAMOWY ROZKŁAD DNIA Język angielski

BIEDRONKI

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

700-1300 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ

800   – 820           Zabawy swobodne, integrujące grupę. Zabawy indywidualne i grupowe rozwijające zainteresowania dzieci.

Ćwiczenia   poranne

820- 830               Przygotowanie do śniadania: wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą dzieci.

830-900                ŚNIADANIE. Samodzielne i kulturalne spożywanie posiłku. Regularne spożywanie mleka i jego produktów.

9 OO -910              Przygotowanie do zajęć.

910-1010               Zajęcia dydaktyczne z poszczególnych obszarów edukacji: przyrodniczej, rozwijanie mowy i myślenia, przygotowanie do nauki czytania i pisania, edukacji matematycznej, muzycznej, plastycznej, kulturowo- estetycznej i zdrowotnej realizowane wg programu dydaktyczno wychowawczego

1010-1050              Ćwiczenia gimnastyczne. Religia (czwartek). Zabawy swobodne, tematyczne z niewielkim udziałem nauczyciela.

1050-1150              Spacery, zabawy ruchowe na placu zabaw, obserwacje przyrodnicze w terenie.

1150-1200           Przygotowanie do obiadu: czynności higieniczne.

1200-1230             OBIAD. Kształtowanie przekonania o konieczności prawidłowego odżywiania się, przyzwyczajanie się do urozmaiconych posiłków, spożywanie owoców i warzyw.

1230- 1310            Odpoczynek poobiedni. Relaksacja. Czytanie literatury dziecięcej w ramach kampanii społecznej „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.

1310- 1400           Zajęcia logopedyczne, praca z psychologiem. Praca indywidualna z dziećmi wspomagająca zaburzone sfery rozwoju. Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci.

14 OO – 1415         Przygotowanie do podwieczorku.

1415- 1430            PODWIECZOREK

1430- 1700            Zajęcia dodatkowe. Zabawy doskonalące i rozwijające kompetencje dzieci, wiadomości i umiejętności. Zabawy w kącikach zainteresowań, rysowanie, kolorowania, wycinanie, majsterkowanie, konstruowanie, gry   i zabawy językowe, prace porządkowe, kontakty indywidualne.