ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE RAMOWY ROZKŁAD DNIA O NAS HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI JĘZYK ANGIELSKI PSYCHOLOG ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE RYTMIKA RELIGIA

Motylki

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

8.00- 8.30    Schodzenie się dzieci, swobodne zabawy dzieci, zajęcia ze specjalistami.

8.30-9.00     Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.  Zabawy integrujące całą grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe Zabawy tematyczne zgodnie z zainteresowaniami dzieci.

9.00- 14.00 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ

9.00- 9.15    Czynności higieniczne.

9.15- 9.45    I Śniadanie. Kształtowanie postawy kulturalnego spożywania posiłków.

9.45- 10.00   Ćwiczenia poranne.

10.00- 11.00   Zajęcia dydaktyczne realizowane z całą grupą, z poszczególnych obszarów edukacji: przyrodniczej, rozwijanie mowy i myślenia, przygotowanie do nauki czytania i pisania, edukacji matematycznej, muzycznej, plastycznej, kulturowo- estetycznej i zdrowotnej realizowane wg programu dydaktyczno wychowawczego ,,Trefliki w przedszkolu".

11.00- 12.30  Spacer- doskonalenie umiejętności samodzielnego ubierania się. Zabawy dowolne na powietrzu, zabawy ruchowe w sali.

12.30- 13.00 II Śniadanie. Kształtowanie przekonania o konieczności prawidłowego odżywiania się,  przyzwyczajanie się do urozmaiconych posiłków, spożywanie owoców i warzyw.

13.00 – 13.30 Zabawy w sali podejmowane z inicjatywy dzieci: rysowanie, kolorowania, wycinanie, majsterkowanie, konstruowanie, gry  i zabawy językowe, prace porządkowe, kontakty indywidualne. Zajęcia dodatkowe. Czytanie utworów literatury dziecięcej w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, praca z dziećmi o szczególnych zdolnościach.

13.30- 14.00 Zabawy dowolne według zainteresowań. Rozchodzenie się dzieci.