Pszczółki

RELIGIA

Temat: KOCHAMI SZANUJĘ MOJEGO TATĘ

Kochane Dzieci nie tak dawno przeżywaliśmy święto naszej Mamy.

Za parę dni jest Dzień Ojca, czyli święto naszego Taty.

Dziś szczególna modlitwa za

Tatusia do Anioła Stróża, by mu pomagał, chronił, strzegł bezpieczeństwa i zaprowadził jego i całą Rodzinę do nieba.

W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Aniele Boży......

Kto to jest Tata? Nie musimy mówić...Tata jest silny, obroni, pomoże, z Tatą się nie boimy itd.

Tata jest taki ważny, bo zastępuje Pana Boga w życiu naszej Rodziny tu na ziemi.

Pan Bóg jest naszym Ojcem, do Niego mówimy Ojcze, Tatusiu, Abba – tak nas uczył Pan Jezus. Ale Pan Bóg jest niewidzialny i Jego zastępuje Tata.

Pan Jezus na ziemi też miał swojego Opiekuna – św. Józefa, który przyjął rolę wychowania, opiekowania się, chronienia, prowadzenia Bożego Syna.

Jezus kochał go bardzo, był Mu posłuszny, z nim pracował, był dobry.

Tym pokazywał swoją wielką miłość do Boga Ojca, który jest MIŁOŚCIĄ.

Wszystkim dzieciom życzę, by były dobre, pełne miłości, szacunku i wdzięczności dla swoich Rodziców, dziś tak szczególnie dla Taty. Dzień Ojca – 23 czerwca przeżyjcie jak prawdziwe święto.

A Tatusiom – bądźcie dla dzieci obrazem Boga Ojca! Niech On Wam błogosławi!

Wszystkich zapraszam do otwarcia linku katechezy interaktywnej – zaśpiewania, posłuchania, a na święto Taty koniecznie zróbcie laurkę!

Zostańcie z Bogiem. s. Walburga